Organizations

Polski Związek Łucznictwa Tradycyjnego

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego jest organizacją non profit mającą na celu promowanie łucznictwa tradycyjnego w kraju i zagranicą. Warto zauważyć, że wzrastające w ostatnich latach zainteresowanie społeczne tematyką łuczniczą i liczne sukcesy polskich łuczników pieszych i konnych na arenie międzynarodowej, powodują, że ta forma aktywności, dotychczas w cieniu innych dyscyplin sportowych lub form aktywności fizycznej, staje się coraz bardziej popularna. Jest to szczególnie widoczne na przestrzeni ostatnich kilku lat i ujawnia ogromny potencjał jaki drzemie w naszym kraju.

W tej chwili zrzeszamy blisko 150 członków a na imprezy rangi Międzynarodowych Mistrzostw Polski jakie organizujemy przyjeżdża około 300 łuczników z 13 krajów. Wspomagamy organizowanie krajowych turniejów oraz wysyłamy na turnieje zagraniczne drużyny łucznicze reprezentujące Polskę, m. in. w Chinach, Korei Południowej, Turcji czy Węgrzech. W ten sposób promujemy nasza kulturę, historię i tradycję łuczniczą, tak w kraju, jak i na świecie. Jesteśmy medialni, nasi łucznicy występują w telewizyjnych relacjach z zawodów a nasze relacje zamieszczamy na Facebooku i stronie internetowej. Z roku na rok przybywają nowe ośrodki łucznicze, które pragniemy jeszcze bardziej wspomagać aby osoby zarażone naszą pasją mogły lepiej trenować. Wspieramy regionalne ośrodki łucznictwa, m. in. przekazując bezpośrednio wyposażenie i sprzęt łuczniczy lub poprzez ich rekomendowanie.

Na naszym profilu FB promujemy również polskich rzemieślników wytwarzających łuki, strzały oraz wszystko co potrzebne aby odtwarzać historię polskiego łucznictwa tradycyjnego.

More:
Address: ul. Baśniowa 19, 05-850 Ożarów Mazowiecki, Poland
Tel. +48 500 633 995
Web: http://pslt.pl
E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Fb: https://www.facebook.com/lucznicytradycyjni.org